Легенда
про походження назви
села Сушівці
Деякі вчені вважають, що поселення, яке носить свою теперішню назву Сушівці було засновано в ХІV ст. ("Історія міст і сіл. Хмельницька обл." К.УРСР, 1971р ст114). Вважають, що назва села пішла від місцевості, де розміщена найстаріша частина села. Це пагорб біля р. Горинь серед полів, який щедро освітлюється сонцем та обвівається вітрами. Сам пагорб носить назву - гора "Осіянська ", тобто осяяна сонцем. Очевидно, від такої дикої місцини і пішла назва села - Сушівці.
За легендою в болотистій місцині, порослій вільшиною, очеретом і осокою знайшла прихисток молода пара, яка переховувалась від татарських завойовників.
Дана місцевість часто піддавалась весняним повеням, внаслідок розливу річки Горинь. Нехитре поселення зазнало руйнівної сили води.
Молоде подружжя змушене було шукати нове місце поселення, якому б не загрожувала вода, але разом з тим поблизу води. Таким місцем була гора по правому березі Горині, біля підніжжя якої було багато джерел з цілющою водою.
Гора була вкрита чагарниками терену, ожини, шипшини. Чим не ідеальна схованка від ворогів?
Щорічна повінь тепер не завдавала сім? ї ніякої шкоди. Суша виявилась придатною для життя, та й на південь горбиста місцина переходила в рівнину з родючими грунтами.
Гора була покрита великою кількістю лікарських рослин, яке сушили і використовували для чаю. Найпоширенішим був звіробій, проте тут його називали осіянським зіллям. Дана назва рослини і донині збереглась як місцевий діалект